You are currently viewing Επιτυχίες μαθητή μας στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης

Επιτυχίες μαθητή μας στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης

Εξαιρετική αθλητική επίδοση πέτυχε ο μαθητής της Γ΄ τάξης, Νίκος Γιώτης, με την κατάκτηση δύο ασημένιων μεταλλίων στα 200 και 400 μέτρα μικτής ατομικής κατηγορίας, στο πλαίσιο του Χειμερινού Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Κολύμβησης. Εξαιρετικά εντυπωσιακή ήταν η επίδοσή του στα 200 μέτρα, όπου, παρά τα μόλις 15 έτη του, κατάφερε να πραγματοποιήσει εκπληκτικό χρόνο κάτω από τα 2:10, αναδεικνύοντας τον ως έναν από τους ελάχιστους αθλητές στην ιστορία που έχουν επιτύχει αυτή την επίδοση σε τέτοια νεανική ηλικία.

Η εν λόγω επίδοση του εξασφάλισε τη συμμετοχή του σε διεθνείς αγώνες με την Εθνική ομάδα, προσφέροντας του μια σπουδαία ευκαιρία να εκπροσωπήσει τη χώρα σε multination swimming meets.

Επιπλέον, σε συνεργασία με την ομάδα σκυταλοδρομίας του ΑΟ Ωκεανός, κατάφερε να αποσπάσει δύο ακόμη μετάλλια, ένα ασημένιο και ένα χάλκινο, στα αγωνίσματα των 4×100 και 4×200 ελεύθερου, καταδεικνύοντας τη συνολική αρτιότητα και την άριστη συνεργασία της ομάδας.

Νικόλα, συγχαρητήρια! Σου ευχόμαστε ακόμη μεγαλύτερες επιτυχίες στους επόμενους στόχους σου!