Ενημέρωση για τον θεσμό του ψυχολόγου

Για το σχολικό έτος 2023-2024, στο πλαίσιο της πράξης «Ενίσχυση και ενδυνάμωση της κοινωνικοσυναισθηματικής ανάπτυξης και ανθεκτικότητας των μαθητών μέσω του θεσμού ψυχολόγου και του κοινωνικού λειτουργού, σχολικά έτη 2023-2026», έχει τοποθετηθεί στο σχολείο μας η ψυχολόγος κ. Ζωιτάκη Σοφία-Γεωργία, (σύμφωνα με την 73277/11-08-2023 –ΑΔΑ: ΨΤΘΤΗ-6ΗΘ) η οποία θα βρίσκεται στο χώρο του σχολείου κάθε Παρασκευή και θα δέχεται παιδιά για ατομικές συνεδρίες συμβουλευτικής κατόπιν έγγραφης συναίνεσης των γονέων/κηδεμόνων με τη μορφή υπεύθυνης δήλωσης.
Για το λόγο αυτό μπορείτε να κατεβάσετε την Υπεύθυνη Δήλωση που επισυνάπτεται παρακάτω ή να την παραλάβει ο μαθητής/ μαθήτρια από το Γραφείο της Διεύθυνσης.