You are currently viewing Συγκέντρωση σχολικών ειδών για τα παιδιά των περιοχών που επλήγησαν από την καταιγίδα Daniel

Το σχολείο μας  ανταποκρίθηκε άμεσα στο κάλεσμα του Υπουργείου Παιδείας, Θρησκευμάτων & Αθλητισμού συγκεντρώνοντας σχολικά είδη για τα παιδιά της Θεσσαλίας που δοκιμάζεται από την επέλαση της κακοκαιρίας Daniel.

Τα είδη που συγκεντρώθηκαν με την πρόθυμη ανταπόκριση των μαθητών μας ήταν τσάντες, κασετίνες, μολύβια, τετράδια, στυλό, μαρκαδόροι, χάρακες, μπλοκ ζωγραφικής και όλα όσα χρειάζονται οι μαθητές για το σχολείο τους.

Η συνεισφορά αυτή των μαθητών στην εθελοντική δράση, αποτελεί ένα μάθημα έμπρακτης αγάπης και συμπαράστασης σε συνανθρώπους μας που έχουν ανάγκη. Προσφορά που γεμίζει με ευχαρίστηση όσους βοήθησαν, αισθήματα ευφορίας και πληρότητας, αλλά και ενισχύει την πίστη τους σε υψηλότερα ιδανικά.