You are currently viewing Έπαινος στον διαγωνισμό ζωγραφικής: «Ο Εθελοντής του Ερυθρού Σταυρού μέσα από τα παιδικά μάτια»

To Σάββατο 2 Ιουλίου 2022 στο Περιστύλιο του Ζαππείου Μεγάρου πραγματοποιήθηκε η τελετή απονομής βραβείων στους μαθητές που συμμετείχαν στους τρεις νεανικούς πανελλαδικούς διαγωνισμούς που διοργάνωσε ο Τομέας Νεότητας του ΕΕΣ για μαθητές Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης, για το σχολικό έτος 2021-2022.

Οι τρεις διαγωνισμοί είχαν τις ακόλουθες θεματικές:

Διαγωνισμός Δοκιμίου: «100 χρόνια από τη Μικρασιατική Καταστροφή, 1922-2022, Διωγμένοι από την όμορφη πατρίδα», για μαθητές Ε΄- ΣΤ΄ τάξεων Δημοτικού Σχολείου και Α΄- Γ΄ τάξεων Γυμνασίου.

Διαγωνισμός Ζωγραφικής: «Ο Εθελοντής του Ερυθρού Σταυρού μέσα από τα παιδικά μάτια», για μαθητές Ε΄- ΣΤ΄ τάξεων Δημοτικού Σχολείου και Α΄- Γ΄ τάξεων Γυμνασίου

Διαγωνισμός Κατασκευών με ανακυκλώσιμα υλικά: «Φαντασία να υπάρχει» για μαθητές Γ΄ τάξης Γυμνασίου και Α΄- Γ΄ Λυκείου.

Στον διαγωνισμό ζωγραφικής συμμετείχε και το σχολείο μας με έργα μαθητών της Α΄ Γυμνασίου.

Έπαινο κέρδισε η μαθήτρια Αλκυόνη Αραβάνη με το παρακάτω έργο της. Συγχαίρουμε τη μαθήτριά μας και τις ευχόμαστε πάντα επιτυχίες!!

Αποτελέσματα διαγωνισμών εδώ.