You are currently viewing Τριήμερη εκδρομή της Γ΄ Γυμνασίου

Τριήμερη εκδρομή της Γ΄ Γυμνασίου

Η τριήμερη εκδρομή της Γ’ Γυμνασίου στη Λίμνη Πλαστήρα, τα Τρίκαλα, το Περτούλι, την Ελάτη και τα πανέμορφα Μετέωρα, αν κι έγινε με καθυστέρηση, άφησε ευχάριστες αναμνήσεις σε μαθητές και συνοδούς καθηγητές! Έδωσε σε όλους την ευκαιρία να θαυμάσουν τις υπέροχες τοποθεσίες της Θεσσαλίας  που αποτελούν πόλο έλξης σε όλες τις εποχές…

Παρά τις  πολύωρες διαδρομές και την υψηλή θερμοκρασία οι μαθητές έμειναν κατενθουσιασμένοι, αφού κλείνει η τελευταία τους χρονιά στο γυμνάσιο με αυτές τις όμορφες αναμνήσεις. Εντυπωσιάστηκαν από τα όμορφα τοπία, ευχαριστήθηκαν τη συντροφιά των συμμαθητών τους και χαλάρωσαν από τις σχολικές υποχρεώσεις για ελάχιστες ημέρες: Φυσικά, συμπεριφέρθηκαν με ωριμότητα και υπευθυνότητα, αφήνοντας τις καλύτερες εντυπώσεις σε όλους… Συγκεκριμένα η εκδρομή χαρακτηρίστηκε από τους ίδιους τους μαθητές ως: “αναζωογονητική, μοναδική, αξέχαστη, συγκινητική, πανέμορφη, τέλεια, εξαίσια, ξεχωριστή, διασκεδαστική, αγαπημένη, έξαλλη, υπέροχη, εκθαμβωτική, ωραία, μαγευτική ΑΛΛΑ σύντομη”, καθώς το 99% των μαθητών ήθελε να μείνει παραπάνω…. Όπως έγραψαν “ήταν αδιαμφισβήτητα μία εκδρομή που θα μείνει για πάντα χαραγμένη στις καρδιές μας και οι όμορφες αναμνήσεις που μας προσέφερε θα μας συνοδεύουν στα επόμενα σχολικά μας χρόνια.!”