You are currently viewing Εκπαιδευτική Ημερήσια Εκδρομή Μυκήνες-Ναύπλιο

Εκπαιδευτική Ημερήσια Εκδρομή Μυκήνες-Ναύπλιο

Την Παρασκευή 20/10/2017 το σχολείο μας θα πραγματοποιήσει εκπαιδευτική εκδρομή στις Μυκήνες και το Ναύπλιο. Θα συγκεντρωθούμε στο σχολείο στις 8:00, θα πάρουμε παρουσίες και θα επιβιβαστούμε στα λεωφορεία στις 8:20.

Η αναχώρηση των λεωφορείων θα γίνει στις 8:30. Μετά από μία απαραίτητη στάση στη διαδομή, θα φθάσουμε στις Μυκήνες στις 11:00, όπου θα συναντήσουμε τους ξεναγούς. Θα περιηγηθούμε στον αρχαιολογικό χώρο την Ακρόπολης των Μυκηνών  και θα αναχωρήσουμε για Ναύπλιο, με προορισμό το Παλαμήδι.

Από το Κάστρο του Παλαμιδίου μετά την ξενάγηση θα κατεβούμε με τα λεωφορεία στο Ναύπλιο, όπου οι μαθητές θα έχουν ελεύθερο χρόνο για περίπατο, φαγητό κλπ. μέχρι τις 16:30 που θα συγκεντωθούμε για επιστροφή.

Σύμφωνα με το πρόγραμμα η επιστροφή στο σχολείο θα είναι περίπου στις 19:00.