You are currently viewing 4η Πανελλήνια ημέρα σχολικού αθλητισμού

4η Πανελλήνια ημέρα σχολικού αθλητισμού

Τη Δευτέρα 2 Οκτωβρίου 2017 στα πλαίσια της Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού, οι μαθητές του σχολείου μας συμμετείχαν σε αγώνες βόλεϋ και μπάσκετ.

Μετά τους αγώνες είχαμε την ιδιαίτερη τιμή και χαρά να υποδεχτούμε στο σχολείο μας δύο Παγκόσμιες Πρωταθλήτριες, την κ. Αγγελική Σκαρλάτου πρωταθλήτρια στην ιστιοπλοϊα και την κ. Δήμητρα Τσαμοπούλου πρωταθλήτρια στην κωπηλασία.

Οι δύο αθλήτριες μίλησαν στους μαθητές τόσο για τις ιδιαιτερότητες του αθλήματός τους όσο και για την προσπάθεια που απαιτείται για να έχει κανείς μια τόσο υψηλή κατάταξη παγκοσμίως.

Τέλος, μαζί μας βρέθηκαν ο παλαιός παίκτης και νυν προπονητής στο άθλημα της υδατοσφαίρισης κ. Ζυμβρακάκης καθώς και μέλη της ομάδας μπάσκετ νέων του Γυμναστικού Συλλόγου Αμαρουσίου.